Genel

Mor Ekmek ve Korona Virüs

Son Yılların Trendi mor sebze ve meyvelerin karışımı ile elde edilen ekşi maya katkılı besin değeri yüksek mor ekmek üretimi Uysal Ekmekle başladı. Koronavirüs salgını nedeniyle doğal ve organik ürünlere yönelenlerin tercihi de mor ekmek olurken, il dışından da yoğun ekmek siparişleri geliyor.

Türkiye genelinde vatandaşlar, koronavirüs salgını nedeniyle, Bağışıklık sistemlerini güçlendirmek için doğal ve organik ürünlere yöneldi. Ödemiş Yöresel ürünlerde  son yılların beslenme trendi mor sebze ve meyvelerin karışımı ile elde edilen ekşi maya katkılı besin değeri yüksek mor ekmek üretildi. Karışımında kiraz, mürdüm eriği, kırmızı pancar gibi mor meyve ve sebzelerin yer aldığı ekşi maya kullanılan ekmek, diyabet, tansiyon, kalp damar hastalıkları ile vücut bağışıklığına iyi geliyor.

Koronavirüs salgını nedeniyle doğal ve organik ürünlere yönelenlerin tercihi de mor ekmekten yana oldu. Ödemişi’in yanı sıra il dışından ilçeye yoğun ekmek siparişleri gelmeye başladı.

 

‘Satışlarımız arttı’

Uysal Ekmek olarak tüketicilerimiz için www.diyetekmek.com sitemiz üzerinden Mor Ekmek üreterek Ekşi mayayı hamurumuza katıp fonksiyonel bir ürün elde ediyoruz. İçerisinde ‘Antosiyanin’ ve ‘Polifenol’ mevcuttur ve bunlar bağışıklık sistemini güçlendirici maddelerdir. Kalp damar, şeker, sindirim yolundaki hastalıklara iyi geliyor. Alzheimer hastalığı üzerindeki etkileri için çalışmalar yapılıyor. Koronavirüs yüzünden herkes bağışıklık sistemini kuvvetlendirici ve sağlıklı gıdalar tüketmeye başladı.

Yüksek olan satışlarımız da daha da arttı. il dışından gelen mor ekmek taleplerini kargoyla yetiştirmeye çalışıyoruz”

SAHTE MOR EKMEK NASIL ANLAŞILIR ?

Piyasada mor ekmek olarak satılan ancak gıda boyasıyla renklendirilen ekmek ile doğal karışım kullanılan ekmeği limon testi yapılarak ayırt EDEBİLİRİZ. “Gıda boyaları hamurdan ayrılamaz. Mor ekmeğin üzerine limon sıktığınız zaman mor olan rengi zamanla kırmızıya dönüşüyor. Bu sayede gerçek olup olmadığını anlayabiliyoruz.

HEMEN SATIN AL